Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Фонд соціального страхування інформує

Фонд соціального страхування України інформує:

     Фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування по-новому

     Кремінське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області повідомляє своїм страхувальникам, що з 01 жовтня 2018 року набуває чинності постанова правління Фонду від 19.07.2018 № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».

     Цей порядок визначає механізм та умови фінансування страхувальників для надання за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд):

  1. матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, передбаченого статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Закон) за такими видами:
  • допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померлі від нещасного випадку на виробництві);
  1. виплат потерпілим на виробництві, передбачених абзацом четвертим частини третьої статті 42 Закону, за такими видами:
  • допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
  • виплати при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;
  • відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних із цим ритуальних послуг.

     У разі настання у застрахованої особи страхового випадку, пов’язаного з тимчасовою втратою працездатності, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, з урахуванням вимог Положення про комісію із страхування з тимчасової втрати працездатності, на підставі поданих документів, передбачених статтею 31 Закону, приймає рішення про призначення матеріального забезпечення застрахованій особі. На підставі рішення комісії із соціального страхування підприємства (далі – комісія) про призначення матеріального забезпечення страхувальник нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок, яка повинна бути передана до робочих органів виконавчої дирекції Фонду не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.

     Фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями. Підставою для фінансування страхувальників є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами. Форма заяви-розрахунку наведена у додатку 1 до цього Порядку.

    Страхувальник подає заяву-розрахунок до робочого органу виконавчої дирекції Фонду  за своїм місцезнаходженням чи місцем проживання.

     Заява-розрахунок надається страхувальником у паперовому вигляді особисто до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або надсилається в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

      Заява-розрахунок готується у двох примірниках, один з яких разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначається матеріальне забезпечення та окремі виплати потерпілим на виробництві, зберігається у страхувальника, а другий подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення.

       У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису роздрукована заява-розрахунок разом із поданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

         Інформація, внесена страхувальником до заяви-розрахунку, повинна повністю відповідати документам, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення та окремі виплати потерпілим на виробництві, та бути відображена в реєстрах бухгалтерського обліку. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

         Робочий орган виконавчої дирекції Фонду після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку інформації, наведеної у ній, перевіряє правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, наявність у Фонді зареєстрованого нещасного випадку або профзахворювання, правильності нарахування виплат та за відсутності зауважень протягом десяти робочих днів здійснює фінансування сум, зазначених у заяві-розрахунку. У разі виявлення помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з відповідними рекомендаціями щодо їх усунення.

         Після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника останній зобов’язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення не пізніше, ніж у строки, визначені у частині другій статті 32 Закону. У такі ж строки здійснюються виплати потерпілим на виробництві.

         Після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник повідомляє про проведення виплат за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку. Повідомлення може буди надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису або листом із повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду. Повідомлення надсилається страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат.

         У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування  робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

         Усі додатки, зазначені у Порядку, розміщено на сайті Фонду соціального страхування України.

         У разі потреби за роз’ясненнями звертатися до Кремінського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Луганській області за адресою: м. Кремінна, пр-т. Дружби, 1.

 

Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення  Кремінського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області Гринєнкова Г.І.

Категорія: Фонд соціального страхування інформує | Додав: admin (24.09.2018)
Переглядів: 14 | Рейтинг: 0.0/0
ПошукУКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту
Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua