Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Фонд соціального страхування інформує

Медичні огляди як захід по запобіганню виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників.

Метою будь-якого медичного огляду працівника - є визначення стану його здоров'я, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов'язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт.

Звісно, далеко не всі працівники повинні проходити медичні обстеження. У чинному законодавстві України чітко визначено категорії працівників, наведено перелік професій, видів діяльності, виробництв і організацій, співробітники яких підлягають обов'язковим медичним оглядам. Відповідно до статті 169 Кодексу законів про працю України та статті 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний не лише проконтролювати проходження ними цієї процедури, а й організувати за свій рахунок проведення медичних оглядів, як для вже працюючих на підприємстві співробітників, так і для тих, які лише приймаються на роботу.

Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров'я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров'я працівника.

Процедура проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, а також щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року детально визначена у Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 №246.

Згідно з цим Порядком медичний огляд обов'язковий для наступних категорій працівників: зайнятих на важких роботах; на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці; на роботах, де є потреба у професійному доборі; для осіб віком до 21 року (незалежно від професії та виду діяльності)

Враховуючи вищезазначене, на підприємствах визначаються контингенти працівників, які зобов'язані проходити медичні огляди. Встановлення контингенту таких працівників здійснюється роботодавцем разом із санітарно-епідеміологічною службою та профспілковим комітетом.

Для подальшого проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників роботодавець повинен укласти або вчасно поновити договір із закладом охорони здоров'я та надати йому список працівників, які підлягають цим медичним оглядам.

Результати медичних оглядів працівників і висновок Комісії про стан здоров'я заносяться до Картки працівника,а висновок про придатність до виконуваної роботи  до медичної довідки встановленого зразку.

За результатами періодичних медичних оглядів Комісія оформляє Заключний акт.

Згідно Закону України “Про охорону праці” працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я.

А в цілому, суть зводиться до того, що роботодавець зобов'язаний забезпечувати проведення обов'язкових періодичних медичних оглядів працівників. Працівник, зі своєї сторони, також зобов'язаний проходити обов'язкові попередні та періодичні медичні огляди. І проводяться вони не для звіту чи “галочки”, а тому, що тільки на підставі їх результатів можна вести правильний підбор і розстановку кадрів за професіями та видами робіт.

І.Пахомова                                                                                             Заступник начальника відділення – страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в Кремінському районі

Категорія: Фонд соціального страхування інформує | Додав: admin (30.03.2018)
Переглядів: 25 | Рейтинг: 0.0/0
ПошукУКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту
Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua