Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Фонд соціального страхування інформує

Приховування нещасних випадків — втрата соціальних гарантій

     Кожний працівник, який отримав травму при виконанні трудових обов’язків, має право на відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ушкодження його здоров’я. Такі виплати здійснює Фонд соціального страхування України.

     Розслідування нещасних випадків на виробництві проводяться відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року № 1232

     Цей порядок визначає процедуру розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, виду економічної діяльності.

     Розслідування  проводиться  у  разі  виникнення  нещасного випадку,  а саме обмеженої в часі події або  раптового  впливу  на працівника  небезпечного  виробничого  фактора  чи середовища,  що сталися у процесі виконання  ним  трудових  обов'язків,  внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров'ю,  зокрема від одержання поранення, травми,  у  тому  числі  внаслідок  тілесних  ушкоджень,  гострого професійного   захворювання   і  гострого  професійного  та  інших отруєнь,  одержання  сонячного   або   теплового   удару,   опіку, обмороження,  а  також  у  разі  утоплення,  ураження  електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії,  пожежі,  стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і   рослинного   світу,   які   призвели   до  втрати  працівником працездатності на один робочий день чи більше або до  необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день,  зникнення,  а також  настання  смерті  працівника  під  час виконання ним трудових (посадових) обов'язків.

     Про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити безпосередньо керівника робіт чи іншу уповноважену особу підприємства і вжити заходів до подання необхідної допомоги потерпілому.

 Про   груповий  нещасний  випадок,  нещасний  випадок  із смертельним  наслідком,  нещасний  випадок,  що  спричинив   тяжкі наслідки,   випадок   смерті  або  зникнення  працівника  під  час виконання    трудових    (посадових)    обов'язків    роботодавець 
зобов'язаний  протягом  однієї  години  повідомити з використанням засобів зв'язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2: 
  •  територіальному   органові   Держпраці  за  місцезнаходженням підприємства;
  •  органові прокуратури за місцем настання нещасного випадку;
  •  Фондові за місцезнаходженням підприємства

     Проте, як показує практика в окремих випадках роботодавці повідомляють невчасно або взагалі не повідомляють про настання нещасного випадку.

     За такі дії для роботодавця наступає адміністративна відповідальність. А працівник, який отримав травму під час трудової діяльності, вчасно не отримує допомогу від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

     Тому в цих питаннях роботодавцям треба бути відповідальними. Щоб людина праці була соціально захищена.

     Втім, неприпустимим повинно бути не лише приховування нещасного випадку на підприємствах. Головним завданням для роботодавця є створення безпечних умов виробництва, які б запобігали можливості травмування.

І.Пахомова - начальник  Кремінського відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганської області

Категорія: Фонд соціального страхування інформує | Додав: admin (29.09.2017)
Переглядів: 41 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту
Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua