Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Фонд соціального страхування інформує

Весняно-польові роботи без травматизму

Весняно-польові роботи – період активізації робіт в сільськогосподарському виробництві. У цей час значно зростають обсяги та інтенсивність виконання робіт, пов’язаних з посівною кампанією, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, збільшується кількість задіяної техніки.

При недотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і внаслідок неналежної організації робіт це  збільшує вірогідність травматизму.

Польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. При цьому  знижується контроль за безпекою працюючих зі сторони роботодавця.

У цей час  найчастіше нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.

Причинами настання цих нещасних випадків є:

- порушення трудової і виробничої дисципліни;

- порушення Правил дорожнього руху;

- порушення вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання.

Серед інших причин нещасних випадків: допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці; невиконання вимог інструкцій з охорони праці; недосконалість технологічних процесів; незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.

З метою попередження виробничого травматизму роботодавцям необхідно  організувати роботу згідно з вимогами законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а саме:

  • до роботи на тракторах та інших самохідних машинах допускати осіб  віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли відповідне навчання , перевірку знань та медичний огляд;
  • розробити схему руху транспорту по території , організувати ланки технічного обслуговування;
  • обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
  • підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;
  • провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у виробничому процесі;
  • провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів;
  • укомплектувати всі робочі місця, трактори та авто техніку мед аптечками першої допомоги та пожежним інвентарем;
  • забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті у проведенні весняно-польових роботах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;
  • колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс, не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.
  • під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Працівник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і включеній передачі.

На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, використовувати засоби індивідуального захисту (захисні окуляри, респіратор). Сівальнику забороняється під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, працювати при знятих огородженнях рухомих частин, очищати руками робочі органи.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів в полі необхідно пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені для певного виду пестицидів.

І.Пахомова

заступник начальника - страховий експерт з охорони  праці

відділення виконавчої  дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та  професійних захворювань України в Кремінському районі

Категорія: Фонд соціального страхування інформує | Додав: admin (30.03.2018)
Переглядів: 27 | Рейтинг: 0.0/0
ПошукУКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту
Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua