Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Фонд соціального страхування інформує

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

     Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. Її першочерговими завданнями є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці. За рішенням МОП 28 квітня святкують Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення.

     Уперше Всесвітній день охорони праці відзначався у 2003 році. В Україні згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 установлено День охорони праці. Святкування відбувається щорічно, 28 квітня.

     Тема Всесвітнього дня охорони праці 2018 року: «Захищене і здорове покоління».

     Майже кожен третій віком від 15 до 24 років в Україні працює, а це понад 1 мільйон наших громадян. Зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави – це особливе завдання сьогодення. Дуже важлива роль у цьому відведена школам та іншим закладам освіти: саме тут із дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання основам законодавства з питань охорони паці, гігієни та санітарії, знайомити та використовувати на практиці індивідуальні й колективні засоби захисту.

     Законодавство України достатньою мірою захищає інтереси молодих працівників до 18 років: не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо. Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості. Саме ця категорія людей потребує особливого захисту. За них роботодавці зобов’язані нести юридичну відповідальність як за неповнолітніх.

     На жаль, причинами нещасних випадків із підростаючим поколінням є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок, праця у нічний час та зі шкідливими умовами праці тощо). Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

     Виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями. Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

     Тож давайте спільними зусиллями подбаємо про безпеку праці, про створення гідних і здорових умов праці на виробництві, про майбутнє молодого покоління!

 

Т. Лесик – страховий експерт з охорони праці Кремінського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області 

Категорія: Фонд соціального страхування інформує | Додав: admin (18.04.2018)
Переглядів: 308 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук




УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту














Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua