Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

Діалог на «гарячі теми»

Нещодавно в Рубіжанському міському центрі зайнятості за участю з податківців відбувся  черговий семінар-нарада і з роботодавцями та починаючими підприємцями.

 Зустріч почалася з Презентацій.Презентація послуг служби занятості ( презентувала представник центру занятості Олена Мальцева .

З боку податкової служби  був презентований проект «Я МАЮ ПРАВО!» (презентувала представник Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Ірина Гречанікова

Ірина Гречанікова розповіла, що проект реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р Проекту надано статус національного. А 2018 рік оголошено роком реалізації проекту «Я маю право!».

Мета проекту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Рубіжанською ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області  у 2018 році в рамках реалізації Проекту вжито ряд заходів, спрямованих на удосконалення податкових знань окремих верств населення, надання громадянам консультативної допомоги тощо.

 На семінарі було розглянуто ряд питань ,в тому числі  питання щодо легалізації праці та зарплати

Такі явища, як зарплата "в конвертах" та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.

Як підкреслила фахівець Рубіжанської ОДПІ Ірина Гречанікова, найчастіше підприємці, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт або послуг, виплачують доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовують працю не зареєстрованих найманих працівників. Відповідно до діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто, страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування, та за які повністю сплачені ЄСВ із заробітної плати у сумі не меншій мінімальної

Олена Мальцева ,звертаюсь до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже трудяться у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди та сплати єдиного соціального внеску. Адже громадяни, які працюють неофіційно, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають відпустки, - наголосила  фахівець центру занятості.

Присутніх проінформували про належне оформлення трудових відносин, звернули увагу на недопущення підміни трудового договору на цивільно – правовий та пояснили, яка відповідальність передбачена за таке порушення. А також нагадали, що виплата заробітної плати працівникам повинна здійснюватись не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Далі йшлося про ази підприємницької діяльності..

Потенційних підприємців ознайомили з основами оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема, у разі здійснення ними підприємницької діяльності. Майбутні підприємці дізналися про вимоги щодо такої діяльності за спрощеною системою оподаткування : умови, ставки, нарахування та сплата податку, звітність. Зацікавленість також викликали особливості обліку доходів та витрат у разі, якщо підприємець працює за загальною системою оподаткування.

Насамкінець податківці акцентували увагу потенційних підприємців на тій практичній допомозі, яку вони можуть отримати, зареєструвавшись в електронному кабінеті платника податків ДФС України.

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (18.05.2018)
Переглядів: 12 | Рейтинг: 0.0/0
ПошукУКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту
Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua