Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

Для мешканців Кремінського району проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян»

В.о. начальника Рубіжанської ОДПІ Головне управління ДФС у Луганській області Андрієм Забровським нещодавно було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян».

Під час сеансу громадяни звернулися із запитанням:

1. «Чи підлягає декларуванню сума прощеної банком заборгованості за кредитом?»

Андрій Забровський пояснив, що громадяни, які протягом звітного 2017 року отримали доходи у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, у порядку встановленому п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) (п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу) зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Звернув увагу, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році - 2 травня 2018 року, а податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 Кодексу.

2. «Яка передбачена відповідальність за неподання громадянами декларації про майновий стан та доходи?»

відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку,

- тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення,

- тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Крім того, згідно з п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України (далі ПКУ) неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, –

тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення,

Згідно з пунктом 5 підрозділу 1 Розділу ХХ ПКУ якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 розділу IV ПКУ для відповідного року.

 

3. «В яких випадках треба задекларувати доходи, отримані від продажу сільгосппродукції?»

Відповідно до норм Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III, із змінами та доповненнями, для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються, тобто здаються в оренду, обслуговуються (абзац третій п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Якщо ж сільськогосподарська продукція буде продаватись податковому агенту (юридичній особі або СПД-фізичній особі), то обов’язок нарахування та утримання податків покладається на такого агента.

Мешканці Кремінщини, які мають задекларувати доходи, можуть звернутися у Центр обслуговування платників (м. Кремінна, вул. Центральна, 10) для отримання консультації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати податку. Там також можна безкоштовно отримати бланк декларації.

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (28.03.2018)
Переглядів: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук



УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту












Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua