Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Різне

«ІНФОРМАЦІЙНА ОБІЗНАНІСТЬ»

     Закон України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) дає можливість кожному громадянину, незалежно від того, стосується його ця інформація чи не стосується, отримати будь-яку публічну інформацію відносно рішень, які приймають органи влади.

    Таким чином у журналістів, у громадських діячів, що представляють суспільство, у громадян, які активно відносяться до своєї громадянської ролі, є дієвий інструмент для отримання від посадових осіб інформацію з публічним доступом. Саме така відкритість і повинна попереджати прояви корупційних правопорушень.

Зазначений Закон дає можливість фізичним, юридичним особам та об'єднанням громадян без статусу юридичної особи запросити у будь-якому державному та місцевому органі влади практично будь-які документи, які відображають важливі рішення, окрім тих, що відносяться до інформації з обмеженим доступом.

    Кожен за бажанням може не лише бути присутнім на відкритих засідання місцевих рад, а й витребувати від місцевих адміністрацій копії документів. Дати засідань оприлюднюються на інформаційних стендах, у приміщеннях місцевих рад.

    Відповідний Закон значно розширює можливості отримати інформацію, що становить суспільний інтерес. Законом гарантується право на її отримання через інформаційні запити, у тому числі за допомогою електронної пошти, факсу чи усно, упродовж 5 діб, причому не тільки від органів влади, а і від юридичних осіб, що фінансуються з державного чи місцевого бюджетів, а також від приватних компаній-монополістів. Крім того, встановлюється зобов’язання суб’єктів владних повноважень оприлюднювати суспільно важливу інформацію, забезпечувати доступ до своїх колегіальних засідань. Така інформаційна свобода дає можливість суспільству не лише захищати свої законні інтереси, а й брати активну участь в управлінні державними справами.

    За попередній рік до Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури для отримання інформації з публічним доступом в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» громадяни не звертались.

    У разі виявлення порушень законодавства у сфері доступу до публічної інформації, в порядку інформування повідомляйте Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури – 3-11-81 з 09-00 до 18-00 годин (понеділок, вівторок, середа, четвер), та з 09-00 до 17-00 годин (п’ятниця), перерва з 13-00 до 14-00 годин.

 

Прокурор відділу                                                                               В. Погодін

Категорія: Різне | Додав: admin (07.02.2020)
Переглядів: 215 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту


Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua