Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

Cеанс телефонного зв’язку на тему щодо здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування

Нещодавно у Рубіжанській  ОДПІ ГУ ДФС у Луганській  області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему: «Здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування. Сплата єдиного соціального внеску підприємцями».

З платниками податків спілкувалась головний державний інспектор –спеціаліст з питань податків  і зборів з фізичних осіб Рубіжанської   ОДПІ ГУ ДФС у Луганській  області Ольга Щоткіна.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку "гаряча лінія":

Чи може бути платником єдиного податку фізособа - підприємець, який надає послуги Інтернет - зв’язку?

Відповідно до п. 1 ст. 42 Закону № 1280 діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та дозволів. Частиною 7 ст.42 Закону №1280 визначений вичерпний перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню.

Термін «послуга Інтернет-зв’язку» не має чіткого законодавчого визначення. Водночас Правилами № 295 встановлено, що послуга з доступу до Інтернету – це забезпечення можливості з’єднання кінцевого обладнання споживача з Інтернетом.

Оскільки вид діяльності з надання послуг доступу до Інтернету не входить до переліку видів діяльності, що підлягає ліцензуванню, визначеному ч.7 ст.42 Закону №1280, необхідність отримання ліцензії на вказаний вид діяльності відсутня. Таким чином, фізична особа – підприємець, що надає послуги Інтернет - зв’язку, може бути платником єдиного податку.

Чи має право підприємець, який перебуває на спрощеній системі оподаткування II групи здійснювати роздрібний продаж столових вин?

Фізособа - підприємець, який перебуває на II групі платників єдиного податку, за умови дотримання критеріїв, визначених пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу України, має право здійснювати роздрібний продаж столових вин.

До платників єдиного податку II групи, відповідно до листа ГУ ДФС України від 05.09.2017р. №1810/Х/99-99-13-01-02-14 належать підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено п. 291.5 Податкового кодексу України. Так, не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юрособи та фізсоби - підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Отже, фізособа - підприємець, який перебуває на II групі платників єдиного податку, за умови дотримання критеріїв, визначених пп. 2 п. 291.4 Податкового Кодексу України, має право здійснювати роздрібний продаж столових вин.

Чи може здійснювати адвокатську діяльність підприємець -"єдинник" ?

Фізособа - підприємець, яка застосовує спрощену систему оподаткування, не може здійснювати адвокатську діяльність, а до доходів, отриманих від провадження адвокатської діяльності, не може бути застосовано спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (лист ДФСУ від 28.09.2017р. № 2069/К/99-99-13-02-03-14/ІПК).

Тобто фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності. Адвокатська діяльність не є підприємницькою і не може здійснюватись фізичною особою - підприємцем.

Як розраховується штрафна санкція за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску?

Сума недоїмки платника станом на 20.10.2017 р. 2112,00 грн. - платіж прострочено на один день. Сума штрафної санкції становитиме:

2 112,00 грн х 20 % = 422,40 грн.

На фактично сплачену суму недоїмки (2 112,00 грн.) нараховується пеня.

Сума пені розраховується за такою формулою: Y = S х K х 0,1 %,

де Y — сума пені, що нараховується на фактично сплачену суму недоїмки зі сплати єдиного внеску (округлюється до другого десяткового знака);

S — фактично сплачена сума недоїмки зі сплати єдиного внеску;

K — кількість днів прострочення платежу;

0,1 % — ставка для нарахування пені згідно з частиною 10 ст. 25 Закону про ЄСВ.

Y = 2 112,00 грн х 1 х 0,1 % = 2,11 грн.

Таким чином, нарахована платнику пеня дорівнює 2,11 грн.

Чи повинен повідомляти підприємець-єдинник» про зміни податкової адреси та інших відомостей?

Для внесення змін до реєстру платників єдиного податку при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, податкової адреси та ін.) платник повинен подати заяву про зміни у встановлені Податковим кодексом України строки.

Платникам єдиного податку варто взяти до уваги, що у разі зміни відомостей (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, податкової адреси, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності та ставок єдиного податку), зміни до реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви.

Терміни для подання заяви:

У разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку I і II груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку III групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

Строки подання заяви на зміну ставки та групи платників єдиного податку визначені в п. 293.8 Податкового кодексу України.

Які відомості вносяться до реєстру платника єдиного податку при реєстрації?

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Зокрема, до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:

1. прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті);

2. податкова адреса суб’єкта господарювання;

3. місце провадження господарської діяльності;

4. обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності;

5. ставка єдиного податку та група платника податку;

6. дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;

7. дата реєстрації;

8. види господарської діяльності;

9. дата анулювання реєстрації.

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (21.11.2017)
Переглядів: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук

УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту












Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua