Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

Легалізація заробітної плати – це соціальні гарантії

Боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах ”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати залишається одною з важливих та актуальних тем сьогодення. Адже відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Практично виплачується заробітна плата в межах мінімальної, а решту зарплати – у «конверті», не поодинокі є випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податку.

З метою підвищення рівня добровільної сплати податків в ході проведення масово-роз’яснювальної роботи з платниками податків значна увага приділяється висвітленню питань недопущення виплати заробітної плати у “конвертах ” та наявності трудових відносин без належного оформлення згідно вимог законодавства.

Питання дотримання суб’єктами господарювання законодавчих норм при використанні ними найманої праці постійно висвітлюються під час проведення різноманітних заходів з платниками податків: засідань «Круглого столу», зустрічей з трудовими колективами та громадськими організаціями, громадських слухань, семінарів тощо. Всього протягом січня - вересня 2018 року проведено 46 заходів з платниками податків. Під час проведення заходів серед платників податків розповсюджується власна друкована продукція з питань недопущення виплати заробітної плати у «конвертах».

Налагоджена робота щодо проведення посадовими особами та провідними фахівцями інспекції сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» по проблемах взаємодії органів податкової служби і платників податків та з актуальних питань податкового законодавства.

  • метою ефективного забезпечення суб’єктів підприємницької діяльності інформаційною допомогою з питань застосування норм податкового законодавства, фахівці Рубіжанського управління ГУ ДФС у Луганській області  проводять сумісні заходи з Рубіжанським Центром занятості.

На постійній основі проводиться індивідуальна робота з працедавцями фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність у роздрібній та оптовій торгівлі, діяльність в сфері громадського харчування, пасажирських та вантажних перевезень, надають медичні та стоматологічні послуги, комп’ютерні, СТО та інші послуги. Це і співбесіди, і заслуховування робочими групами, і участь у спільних з органами виконавчої влади комісіях.

Рубіжанське управління  звертає увагу: стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Наймаючись на роботу, працівникам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Ухилення працедавців від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність, а для працівників неофіційне працевлаштування означає обмежені права на пенсію, позбавлення соціальних гарантій та можливості захистити свої трудові права у разі конфлікту з роботодавцем.

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (05.11.2018)
Переглядів: 5 | Рейтинг: 0.0/0
ПошукУКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту
Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua