Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

ОДПІ інформує. Черговий семінар про застосування РРО підприємцями –спрощенцями 2 та 3 груп

            Днями для платників   2 та 3 груп спрощеної системи оподаткування м. Рубіжне,         м. Кремінна та Кремінського району відбувся семінар за участю  в.о. начальника відділу контролю за проведенням розрахункових операцій управління податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів у Луганській області Світлани  Прокопченко та представника Ради Асоціації «Українська електроніка, комп'ютери, касові апарати» Олександра Корчагіна та фахівців Рубіжанської ОДПІ .

            Світлана Прокопчено детально розповіла платникам про зміни до Закону України від  6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які увійшли в дію з 1 січня 2015 року. 

            Відповідно згідно з п. 296.10 Податкового кодексу України з 01.07.2015 р. платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), які не здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі, зобов’язані проводити готівкові розрахунки із застосуванням РРО. Для єдинників другої групи цей термін настане 1 січня 2016 року.

            «Але чекати цього терміну зовсім не обов’язково, адже законодавець передбачив мораторій на перевірки (до 1 січня 2017 року) для платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб-підприємців), які з 01 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО» – зазначила фахівець.

            Світлана Прокопчено акцентувала: «Обов’язково працювати з РРО мають суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Відтепер ця вимога стосується також інтернет-торгівлі та купівлі-продажу валюти».

            Вона також звернула увагу, що розширюється сфера застосування РРО також суб’єктами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо), що сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки. Реєстрація РРО здійснюється в органі ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платника податків. Детальну інформацію можна отримати в Центрах обслуговування платників.

            Учасники заходу детально обговорили принципи застосування з початку 2015 року реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО з купівлі-продажу іноземної валюти. Так само розглянули питання відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у фіскальному чеку.

            Також під час семінару платники дізнались про функціональні можливості, модифікації касових апаратів та механізми визначення акцизного податку в розрахункових операціях.

            Фахівці Рубіжанської ОДПІ проінформували відвідувачів про зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску, про основні аспекти адміністрування  акцизного податку, а також про хід «Деклараційної компанії–2015».

            Семінар пройшов  в жвавому обговоренні нововведень. Присутні змогли отримати фахові відповіді-консультації щодо практичного застосування РРО та норм податкового законодавства.

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (02.04.2015)
Переглядів: 378 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту


Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua