Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

ОДПІ інформує. Платники Рубіжанської ОДПІ запитують про РРО – працівники фіскальної служби відповідають

Доводимо до вашої уваги відповіді на найбільш актуальні  питання які виникли у платників на семінарі ,який був нещодавно проведений фахівцями Рубіжанської ОДПІ за участю в.о. начальника відділу контролю за проведенням розрахункових операцій управління податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів у Луганській області Світлани  Прокопченко та представника Ради Асоціації «Українська електроніка, комп'ютери, касові апарати» Олександра Корчагіна та фахівців Рубіжанської ОДПІ .

- З якого часу фізичні особи – платники єдиного податку при здійсненні діяльності повинні застосовувати РРО?    

- Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

    -  для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015 р.;

    -  для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 р. (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року  № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»).

Чи зобов’язані СГ щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій?   

- Відповідно до п.9 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

- Чи передбачена окремо штрафна санкція за не роздрукування (не зберігання) кожного фіскального звітного чеку?

- У разі невиконання щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб’єктів господарювання буде застосовано фінансова санкція за кожний такий не роздрукований чек, відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265 у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Чи необхідно ФОП, яка знаходиться на загальній системі оподаткування застосовувати РРО?

- Суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Крім суб`єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.

 - Чи необхідно  отримати за наявності ліцензії на продаж алкогольних напоїв, окрему ліцензію на роздрібну торгівлю пивом з 1 липня п.р.?

Якщо у суб'єкта господарювання є ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна.

        Відповідно до понять, визначених у пп.14.1.144 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.           

         Поняття алкогольні напої визначені в 14.1.5 п.14.1 ст.14 Кодексу, згідно з яким алкогольні напої - це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних  позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208  згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у  товарних  позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

      Отже, пиво відноситься до алкогольних напоїв, а роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

       Норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв почне діяти з 1 липня 2015 року.

 

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (02.04.2015)
Переглядів: 290 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту


Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua