Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Рубіжанська ОДПІ інформує

Тема «Гарячої лінії»-податкова знижка

Нещодавно в Кремінському відділенні Рубіжанському ОДПІ  ГУ ДФС у Луганській області відбувся сеанс телефонного зв’яку «Гаряча лінія».На питання платників відповідала начальник Кремінського відділення Наталля Демків 

Питання: Чи виникає право на податкову знижку, якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідь:-Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сум відсутнє.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.263 ст. 14; п.п.166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу .

Податкова знижка – реальна можливість повернути кошти з бюджету

Головний державний інспектор  відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Рубіжанського управління ГУ ДФС у Луганській області Валентина Коврова у своєму інтерв’ю, наданому редакції газети «Рубіжанські новини», розповіла про можливість скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2018 року.

Повернути з бюджету частину коштів, які протягом звітного року були сплачені в бюджет у вигляді податку на доходи фізичних осіб, можуть громадяни, які у 2017 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували за навчання закладам освіти; страхували себе або членів своєї сім’ї; сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей або понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу та інше. Повний перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки, визначено п. 166.3 ст.166 Податкового Кодексу, з актуальною редакцією якого платники можуть ознайомитись на сайті ДФС України sfs.gov.ua.

Громадянину, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2017 року, необхідно до 31 грудня 2018 року подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в контролюючому органі). Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Валентина Коврова підкреслила, що право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно з доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Фахівець нагадала  - якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Тож, не ждіть до останнього – скористайтеся можливістю повернути свої гроші вже сьогодні!

Категорія: Рубіжанська ОДПІ інформує | Додав: admin (18.09.2018)
Переглядів: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук



УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту












Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua