Створити безкоштовний сайт на uCoz
 
Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Кремінщина360

Шановні відвідувачі сайту! Вас вітає Кремінщина!

   Проект "Кремінщина 360" надає змогу відвідувати різноманітні місця Кремінщини за допомогою сферічних панорам у форматі 3D.

Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку"МРІЯ"

Дитячий табір розташований за межами міста в мальовничому куточку соснового бору, де сухе чисте повітря сприяє загальному зміцненню організму, лікуванню дихальної та серцево-судинної систем.

Матеріально-технічна база закладу складається з діючих спальних корпусів, столової, з приміщенням для відпочинку на 400 осіб, адміністративні будівлі.

На території закладу є дитячі майданчики, басейн. Поряд з закладом знаходиться чисте лісове озеро з впорядкованим пляжем.

Профіль: Оздоровлення дітей в літній період.

   

Кремінські ліси розміщені в зоні Лівобережного степу в північній частині помірно сухих степів. Хвойні, листяні і мішані ліси масиву зростають у заплавах річок (Сіверського Дінця і Красної), на вододілі, по балках і на другій надзаплавній піщаній терасі. Рослинний покрив території складають лісові, лучні, болотні та водні угруповання з перевагою штучних соснових насаджень, що розміщуються на боровій терасі Сіверського Дінця, та заплавних змішаних листяних лісів природного походження.

Другу, або борову терасу Сіверського Дінця із пісками та супіщаними ґрунтами займають соснові ліси. Рельєф тут хвилясто-горбистий з численними озерами та болотними западинами, окраїни яких здебільшого зайняті березовими або березово-осиковими лісами (подекуди із домішкою вільхи), а підвищення – сосновими насадженнями. Іноді березово-осикові ліси на ділянках з багатшими ґрунтами змінюються на дубові ліси. Соснові ліси – це здебільшого штучні насадження сосни різного віку.

Кремінський район – найзеленіший район Луганської області. Його величають «Зеленими легенями» Донбасу. Соснові ліси та лісові озера створили чудові умови для відпочинку та оздоровлення, а наявність багатого історико-культурного і природно-рекреаційного потенціалу Креімнського району дає можливість завоювати серйозні позиції на регіональному туристичному ринку.

     

Будинок відпочинку «Будинок мисливця», м. Кремінна. Комфортабельний відпочинок, різноманітність природи, мисливські та рибальські розваги.  В літній період в цьому місці можуть відпочити усі бажаючі.

Вам набрид міський галас та метушня?

Бажаєте вдихнути свіжого повітря та відпочити в сімейному колі з друзями?

Ласкаво просимо до нашої мальовничої туристичної Кремінщини!!!

Ми запрошуємо Вас відвідати цікаві та пізнавальні туристичні маршрути по мальовничій Кремінщині. Ви можете вирушити в захоплюючі подорожі по чарівній Кремінщині, яка здавна славилася своїми сосновими борами. Спокійне та лікарське повітря лісу на березі озера  допоможе Вам розслабитися та чудово відпочити.

 

Будинок відпочинку «Будинок мисливця», м. Кремінна. Будинок відпочинку розташований на березі озера, що дає змогу провести свій час в тиші та спокої, на лоні природи, влаштувавши риболовлю.

Цікаво. На території лісового масиву Кремінщини значно розвинута річкова мережа. Головною водною артерією є Сіверський Донець з притоками Жеребець, Красна, Борова. Представлені чисельні озера та болота, найбільші з яких Чернікове, яке відноситься до мінеральних водоймищ. Води мінеральних озер, широко не використовуються з мінеральною метою як підземні мінеральні види, все ж відіграють помітну роль, як лікувальний засіб на відпочинку. Відповідно до класифікації якості поверхневих вод за більшістю досліджених показників вода водоймища належить до І та ІІ класів якості (дуже чисті та чисті).

Також на озері Чернікове спостерігається наявність пелоїдів. Полоїди – це лікувальні грязі, які володіють високою теплоємкістю і тепло утримуючою здатністю і містять як правило, терапевтично-активні речовини (солі, гази, біостимулятори тощо) і живі мікроорганізми.

     

Пам'ятник «Загиблим шахтарям», м. Кремінна.

На території слободи Кремінна вугільні поклади були виявлені ще в 1825 році – це був початок видобутку вугілля з пластів, які виходили на поверхню. Жителі слободи добували вугілля в дрібних шахтах-копанках. Одна з перших шахт на території слободи Кремінній була в районі балки «Солона». Обушок, совкова лопата, кайло - були основними знаряддями праці Кремінських шахтарів. Дуже важка та небезпечна  праця шахтаря, багато чоловіків  не змогли повернутися живими додому.

27 серпня 1995 року відбулося урочисте відкриття пам'ятника загиблим Кремінським шахтарям. Фігура шахтаря, що вічно завмер в останньому пориві, намагаючись вибратися з під важкої брили, яка вже нависла над його головою. Здається, ніби рветься він назустріч сонцю, якого вже не побачить ... А скільки їх, шахтарів, пішло рано з життя після важких травм, а то і просто із-за підірваного і втраченого здоров'я. «Світла пам'ять всім загиблим, нашим землякам -Прометеям».

Автор пам'ятника скульптор С.С. Петрищев, архітектор В.П. Житомирський.

Основа пам'ятника облицьована  кераміко-гранітною плиткою, а 142 прізвища загиблих вибито в алфавітному порядку на плитах з чорного граніту.

 

Кремінський районний краєзнавчий музей зберігає пам'ятки прадавніх культур, експонати дореволюційних, воєнних та післявоєнних часів. Будівля музею є частиною історії міста, пам'яткою архітектури кінця ХІХ ст. Експозиція музею нараховує 8840 предметів основного фонду та 215 – науково-допоміжного. Щорічно музей відвідують до 3000 відвідувачів.

Експонат музею - трактор ВТЗ (1943 р.), на якому  працював перший механізатор Кремінщини Яроцький О.С. з с. Невське.

     

Меморіал Слави загиблим у роки Другої світової війни, м. Кремінна.

З нагоди урочистостей біля Меморіалу відбуваються заходи вшанування пам’яті загиблих та мітинги  із покладанням квітів. Про буремні спогади воєнних років на таких зустрічах розповідають  учасники Другої світової війни – ветерани. Нащадки  завжди повинні пам’ятати ці сторінки нашої історії, вшановувати надбання наших дідів.

Формування свідомого ставлення до героїчної історії рідного краю, формування і розвиток морально-бойових рис, виховання почуття поваги до людей, які віддали своє життя заради миру та майбутніх поколінь в роки  війни – головна задача нашого сьогодення.

 

На території Кремінського Державного лісомисливського господарства розташовані об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення, які становлять особливу цінність.

Природно-заповідний фонд по державному підприємству  складається з 9 територій місцевого значення: «Широке», «Дубовий гай», «Білоусова садка», «Сіточне», «Хрящуваха», «Сафоново», «Серебрянський», «Кремінські каптажі», «Жеребець».

Так, наприклад, заповідне урочище «Білоусова Садка» знаходиться в межах Верігінського лісництва. Загальна площа 7,7 га. Сьогодні це дерева-велетні у віці 155 років, висотою 30 м, діаметром стовбурів 50–70см. Це пам’ятка перших посадок лісу військовим поселенцем Білоусовим. Слугує еталоном штучних насаджень сосни звичайної на малопродуктивних піщаних ґрунтах степової зони України.

Заповідне урочище «Сіточне» площею 13 га. Заповідне урочище розташоване на території Сіточного лісництва. Є еталоном штучних насаджень на малопродуктивних супіщаних землях степової зони України.

Ботанічний заказник «Серебрянський», розташований в 8 км на південний захід від м. Кремінна. Цінний осередок бореальної флори, рідкісних і занесених до Червоної книги України видів рослин на території Луганської області.

     

Безкраї поля запашних диких трав Кремінщини. Деякі з них є лікувальні та занесені до Червоної книги, а інші просто милують око та відтворюють неповторний аромат.

Трав’яний покрив на ділянках мішаного лісу – відносно негустий, тут повсюдно зустрічаються злаки: тонконіг лісовий, польовиця біла, костриця висока, стоколос безостий, та види рослин характерних для соснових та листяних лісів заплав.

Також в травостані необхідно відзначити переважну наявність псамофітів – костриця Беккера, полин польовий, чебрець Паласса, перстач піщаний, молодило руське, куничник наземний. Є і лісові трав’янисті види – купина багатоквіткова, ортилія однобока, конвалія травнева. Серед степових і кальцефільних видів трапляються сонцецвіт монетолистий, чебрець крейдяний, льонок кримський і крейдовий, китятки крейдяні, волошка руська, молочай Сег’є, порізник проміжний. У сухих розріджених борах та на узліссях трапляються типчак і ковили.

Загалом флора судиних рослин Кремінських лісів налічує 944 види, які належать до 397 родів та 112 родин.

 

Свято-Іллінський чоловічий монастир  с.Варварівка

Нинішній Свято-Іллінський храм чоловічого монастиря є  пам’ятником  архітектури, побудований він, за деякими даними, в 1862 році і  освячений на честь Різдва Іоанна Предтечі.

На даний час в храмі-обителі знаходиться велика кількість рідкісних святинь. Так в обителі перебуває список чудотворної ікони Божої Матері «Аз есмь с вами и никто же на вы». в 2006 році він був написаний і освячений біля  чудотворної ікони, яка знаходиться в Свято - Георгіївському жіночому монастирі села Данівка Чернігівської області.

Прикрасою монастиря є святиня обителі - чудотворне джерело, освячене на честь Казанської ікони Божої Матері.  До цього джерела стікаються паломники з усіх кінців України для зцілення від духовних і тілесних ран.

     

Пам'ятка природи «Дубовий гай», м. Кремінна, — насадження дуба черешчатого.

Заповідне урочище місцевого значення «Дубовий гай» - є одним з найцікавіших об’єктів природо-заповідного фонду Кремінщини.

Тут можна знайти рослини та тварин, які занесені до Червоної книги. Вік дубів більше 250 років, середня висота дерев – 23 метри, середній діаметр 100 сантиметрів. Трав'яний покрив багатий на лікувальні трави. Росте на чорноземних супіщаних древнє-алювіальних відкладеннях. Живий покрив ґрунту із бурди, злаків, тисячолисника. Ділянка лісу унікальна (єдина) у Луганській  області за своїм віком і величиною дерев.

 

База відпочинку «Сосновий бор», м. Кремінна.

Лікувальне повітря лісу і зручний відпочинок в "Сосновому бору" допоможуть Вам розслабитись і прекрасно відпочити.

База відпочинку «Сосновий бір», знаходиться серед соснового бору поблизу санаторія «Озерний». Тут надаються послуги тимчасового розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання. Пропонується відпочинок у 1 і 2 кімнатних комфортабельних номерах з холодильником, телевізором, гарячою водою. На території бази є альтанки, дитячий майданчик, тенісний корт, майданчики під бадмінтон, футбол та волейбол, а також шашки, шахи, нарди.

     

База відпочинку «Лісова поляна» КП «Лісова казка», м. Кремінна.

База відпочинку «Лісова поляна»  - це місце для сімейного відпочинку, проведення дитячих та молодіжних зборів, корпоративів. База відпочинку знаходиться поблизу озера Підпісочного – на відстані 800 м.  На території знаходиться спортивний та дитячий майданчики, кухня, їдальня, літній душ.  Для відпочиваючих є пропозиції активного відпочинку: піші, велосипедні та водні походи (на байдарках по р. Сіверський Дінець), походи по Кремінським лісам.

 

Кремінські ліси є продовження загального зеленого поясу вздовж р. Сіверський Донець в межах Луганської області і стикуються з сусіднім НПП «Святі Гори». Прирічкова заплавна тераса представлена дібровами, на надзаплавній терасі зростають багаті соснові бори. Флора заплавного лісу багата рідкісними та зникаючими видами рослин.

По території району протікає 4 річки: Красна довжиною 131 км, Жеребець  довжиною 53 км, Борова  довжиною 41 км, Сіверський Донець, також в  районі є безліч  озер.

На берегах річок, в заплавних болотах можна зустріти жабу озерну, кумку, тритонів звичайного і гребінчастого, рідше зустрічаються вуж звичайний та водяний, а також черепаха болотна і  ропуха зелена.

З ряду гризунів водяться: бобер європейський, тушкан великий, ховрахи (два види), різні види дрібних мишовидих; з видів ряду хижих тут поширені: видра річкова, норка європейська, ласка мала, тхір лісовий. З оленеподібних зараз звичайними є сарна європейська та свиня дика. Кажани широко поширені в басейні річки, і тут відомо до 10 видів, у тому числі пергай донецький, нічниця водяна, вухань бурий, нетопир пігмей.

     

Прогулянки верхи на конях відбуваються на території школи верхової їзди. Захоплюючі прогулянки лісовими стежками, лісовими болотами, густими заростями та чагарниками. Виявляється за проходимістю кінь дасть фору будь-якому джипові.

Особливості ландшафту і клімату, наявність джерел лікувальних  речовин, багатство і різномаїття рослинного і тваринного світу, природні можливості  Кремінського району створюють усі передумови  для занять спортом, мисливством, рибальством, визначають сприятливий розвиток  багатьох  форм рекреаційної діяльності, в тому числі лікування та оздоровлення, що створює передумови з розвитку екологічного (зеленого), культурно-пізнавального, сільського, спортивного (велотури) туризму.

Численні озера та озерці  у поєднанні з масивом хвойних і листяних дерев створюють унікальний цілющий мікроклімат, що дає можливості  проведення кліматолікування. Сухе чисте повітря сприяє загальному зміцненню організму, лікуванню дихальної та серцево-судинної систем, що сприяє розвиненню лікувально-оздоровчого туризму.

 

Народні та танцювальні колективи є гордістю Кремінського району.

Осередками збереження, відродження й розвитку національних культурних традицій  є заклади культури району, в яких щороку проводяться тематичні вечори, масові гуляння, уроки мужності, вечори відпочинку, дитячі ранки, вшанування ветеранів війни та праці та інші.  Свою діяльність клубні заклади спрямовували на розвиток аматорського та декоративно - прикладного мистецтва, культурно-дозвілеву діяльність, збереження, розвиток та пропаганду  національних традицій,  приділялась особлива увага патріотичному і естетичному вихованню населення.

Так, наприклад, вже традиційно, на березі річки Красна у м. Кремінна вдруге проводився обласний Фестиваль української народної іграшки та гри. Мета Фестивалю відродження кращих зразків народної творчості, збереження і розвиток українських традицій виготовлення іграшок, формування інтересу до народної іграшки, забав та ігор, залучення дітей та молоді до вивчення фольклору.

В заході взяли участь сотні гостей з усіх районів і міст Луганської області, які долучилися до цього дивовижного дійства, національних традицій, обрядів, української культури. У фестивалі взяли участь аматорські та професійні творчі колективи області, народні майстри декоративно-ужиткового мистецтва, які дарували своє мистецтво всім присутнім. До майстер-класів із виготовлення ляльок-мотанок і плетеної іграшки, ляльки-травниці та глиняної іграшки, пальчикової іграшки, петриківського розпису, плетіння вінків та вовноваляння могли долучитись усі охочі. Для дітлахів були розгорнуті ігрові майданчики, де були представлені обрядові, хороводні народні ігри, театралізовані та сюжетні програми, побутово-народні ігри, ігри-забави та ігри-атракціони. Керівникам територій та деяким іншим учасникам було вручено презентаційні подарунки, у т.ч. книга «Кремінщина».

     

Щорічно в Кремінній проходить Міжнародний традиційний мотокрос 

В 2018 році відбувся  одинадцятий традиційний мотокрос  на кубок голови обласної державної адміністрації та голови районної державної адміністрації. В цьому заході брали участь більш 20 команд, з різних регіонів країни. Переможці отримали кубки і медалі від благодійного фонду «Кремінщина», грамоти райдержадміністрації і районної ради, грошові відзнаки від спонсорів, меценатів.

 

Готельний комплекс «Прилісне».

Комплекс розташований в мальовничому куточку на березі озера в м. Кремінна. Криштально чисте лісне повітря, чудова природа подарує Вам гармонію та спокій. В розпорядженні відпочиваючого тренажерна зала, фінська сауна, басейн, більярд, комфортабельні номери, ресторан, та інше.

Готельний комплекс – це сучасне місце для відпочинку як для сімейного з дітьми, так і ділового з бізнес-партнерами. Цей туристичний об’єкт облаштовано  сучасним обладнанням, зручними будиночками, кількома басейнами.

Любителі відпочинку  на природі мають змогу милуватися природними  красотами на березі озера Велика Перерва. Створені умови для рибальства, надаються послуги  з користування човнами та катамаранами. Зручний пляж дозволить отримати  незабутні враження від відпочинку.

Чисте лісове повітря в секунду перенесе Вас у світ спокою і здорового повноцінного відпочинку. Розташування комплексу дозволяє відчути себе практично на безлюдному острові, так як міська цивілізація віддалена на  10 км.

Коли ми вирушаємо на відпочинок, нам хочеться насамперед спокою і затишку, тиші і гармонії з природою.

Комплекс «Прилісне» з радістю надасть усім бажаючим таку можливість, доповнюючи душевний спокій європейським комфортом і сервісом, а також занурить в такий рідний світ всього живого і природного. Цю можливість дає матеріал, з якого збудований весь комплекс - ялина і сосна. Номери просто «дихають», створюючи для проживаючих особливий природний мікроклімат. Нехитра витонченість інтер'єру, що складається з високоякісних матеріалів і комфортних європейських меблів, тільки підкреслює відчуття спокою й умиротворення, даючи тим самим можливість тільки насолоджуватися.

     

1, 2 наступна

Пошук
УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту


Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua