22 серпня 2000р. – офіційна дата початку діяльності в Україні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Шістнадцять років – порівняно невеликий проміжок часу. Але коли взяти до уваги, що Фонд, як кажуть, розпочинав роботу з нуля і виріс в структуру, яка в масштабах держави зайняла гідне місце в системі соціального захисту громадян, постраждалих на виробництві, то предмет для роздумів існує. Які ж основні принципи роботи нашої служби?
А принципи роботи у нас прості: відкритість, доступність і компетентність. Це дозволяє організувати роботу так, щоб наші люди відчували себе захищеними, не покинутими наодинці зі своїми проблемами, які неодмінно виникають, коли з працівником трапляються якість негаразди, нещасні випадки в процесі роботи.
Станом на 1 серпня 2016 року у відділенні виконавчої дирекції зареєстровано 1746 страхувальників – юридичних та фізичних осіб. Вони виплачують страхові внески, цим самим наповнюють бюджет Фонду. За період існування Фонду зібрано страхових коштів на суму понад 5 мільйонів гривень.
За рахунок страхових внесків проводиться фінансування 24 видів виплат, направлених на забезпечення життєво важливих потреб потерпілих на виробництві. Але слід визначити той факт, що наш район являється дотаційний і сума витрат на фінансування виплат потерпілим в 5 разів перевищує суму надходжень страхових внесків від роботодавців.
За період існування Фонду проведена значна робота по встановленню відділенням прийому від підприємств особових справ потерпілих на виробництві, налагодження системи забезпечення виплат людям, що втратили здоров’я на виробництві тощо. 3 815 особових справ, що знаходяться у нашому відділенні, 192 – це справи інвалідів праці. За період існування Фонду потерпілим на виробництві зроблено виплат на загальну суму 53,5 мільонів гривень. Витрати на медичну і соціальну реабілітацію таких людей склали 1933 тис.грн., в т.ч. протезно – ортопедичні вироби ( 91 чол) на суму 307,5 тис.грн, лікування потерпілих на підприємстві ( 201 чол) – 512,5 тис.грн.; постійний сторонній догляд та побутове обслуговування ( 8чол) – 222,1 тис.грн., санаторно – курортне лікування ( 108 чол) – 631,7 тис.грн., передано інвалідам безоплатно 8 автомобілів «Таврія» на суму 259,2 тис. грн.
Одним із важливих напрямків нашої роботи є профілактика нещасних випадків. Адже ясно, що легше не допустити травматизму, ніж потім оплачувати його наслідки. Ми багато уваги приділяємо цьому: за згаданий період страховим експертом з охорони праці проведені перевірки стану профілактичної роботи та стану охорони праці на підприємствах із 894 зареєстрованих страхувальників. Виявлено 12,9 тисяч порушень нормативних актів охорони праці. Надано 1368 консультацій. З питань охорони праці проведено 115 семінарів-нарад, «круглих столів» за участю керівників району та міста, представників підприємств та медичних закладів. Також проводяться виступи на радіо, друкуються статті у районній газеті «Кремінщина».
За рахунок коштів Фонду щорічно проводяться ряд заходів щодо пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці: серед підприємств району розповсюджуються плакати, пам’ятки, знаки безпеки.
І, як результат, відзначається поступове зниження рівня виробничого травматизму.
Відомо, що будь-який успіх стовідсотково залежить від професійних якостей працівників, їх злагоджених дій, сумлінності. У нашому колективі, який складається тільки з жінок, всі працівники мають вишу освіту, отже здатні виконувати складні фахові завдання і вони виконують їх сумлінно.
На передодні свята, от усієї душі поздоровляю працівників відділення з 16 річницею створення Фонду. Бажаю всім здоров’я та добробуту.
Начальник відділення ВДФСНВ в Кремінському районі Л.М.Перепічай
|