Кремінська    районна    рада
Меню
На тебе чекають вдома

https://www.facebook.com

/dorogamira/

Форма входа

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Фонд соціального страхування інформує

Виконання робіт в умовах зниження температури повітря

Кремінське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області звертає увагу керівників підприємств, установ та організацій на необхідність планування виробничих завдань для кожного робочого місця з урахуванням можливого негативного впливу на організм працівників низьких температур, інших небезпечних чи шкідливих факторів, що можуть посилюватись у холод.

Із настанням зими та зниженням температури навколишнього середовища існує можливість отримання ушкоджень здоров’я внаслідок дії низьких температур. У районі є багато підприємств, на яких проводяться роботи на відкритому повітрі в умовах дії знижених температур, тому керівникам підприємств слід звернути увагу на стан безпеки під час проведення робіт на відкритому повітрі, націлити колективи на виконання певних заходів безпеки.

Основні вимоги, які необхідно враховувати роботодавцем на етапі планування та проведення робіт: по можливості, слід уникати проведення робіт на відкритому повітрі при мінусових температурах і переносити їх на теплішу пору року або в закриті приміщення, що опалюються; персонал повинен бути компетентним у проведенні запланованих робіт, не мати медичних протипоказань для роботи на холоді й бути ознайомленим з існуванням потенційної небезпеки впливу низьких температур на організм людини, а також із правилами безпечної поведінки в різних ситуаціях.

Для створення безпечних умов праці персоналу роботодавець або керівник підрозділу має призначити спеціальну особу, відповідальну за організацію робіт, навчання і контроль дій персоналу, який працює на відкритому повітрі в умовах мінусових температур.

Особливу увагу під час оцінки медичних показань слід звертати на наявність у працівників будь-яких особливостей організму, що можуть вплинути на їх здатність переносити холод. Не слід залучати до робіт на холоді вразливі групи населення: літніх, молодих працівників, працівників з обмеженими фізичними можливостями, або слід здійснити заходи щодо мінімізації ризику серед цих категорій працівників.

З метою запобігання випадкам падіння на працівників бурульок, льодових та снігових наростів, крижаних брил роботодавець повинен своєчасно організовувати роботи з прибирання сніжно-льодяних утворень із дахів будівель та споруд, при неможливості проведення зазначених робіт обов’язково обмежити доступ працівників до небезпечних ділянок шляхом їх огородження.

Для зменшення ризику падіння працівників під час пересування територією підприємства слід своєчасно проводити роботи з розчищення шляхів пересування від снігу та їх посипання речовинами, що унеможливлюють ковзання під час ожеледиці (піском, сіллю та іншими реагентами).

Велике значення має приділятися устаткуванню й інструментам, що використовуються під час роботи: всі металеві робочі поверхні, що призначені для роботи в холодних умовах, повинні бути покриті термоізоляційними матеріалами. Інструменти та обладнання повинні дозволяти працювати в рукавицях. Для персоналу, що працює на відкритому повітрі, повинні бути обладнані місця для прийому гарячої їжі або приміщення, що опалюється, для відновлення сил.

Важливим засобом індивідуального захисту від впливу негативних температур є правильно підібраний захисний одяг, до якого висуваються особливі вимоги. Одяг повинен бути вільним, не обмежувати рухи, виключати стиснення або стягування різних частин тіла, особливо кінцівок, особливу увагу слід приділити наявності зручних для носіння головних уборів.

Кожен працівник повинен вміти ідентифікувати перші ознаки ураження холодом (зміна кольору шкіри, поява болю тощо) і знати правила надання першої домедичної допомоги.

Роботодавці повинні забезпечити наявність засобів першої домедичної допомоги на робочих місцях, а також провести навчання персоналу щодо їх застосування.

Наведені рекомендації дозволять керівникам грамотно планувати й організовувати дії персоналу при роботі на відкритому повітрі в умовах знижених температур і попередити можливість виникнення нещасних випадків та обморожень.

 

Т.Лесик – страховий експерт з охорони праці Кремінського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області 

 

Категорія: Фонд соціального страхування інформує | Додав: admin (20.12.2018)
Переглядів: 300 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук




УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА
Друзі сайту














Адреса районної ради:
92900, м. Кремінна, вул.Банкова,  буд.1
e-mail:
rajrada.krem.lg.ua@ukr.net
Використання матеріалів дозволяється за умови
обов’язкового посилання на джерело
www.rajrada-krem-lg.ucoz.ua