В Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області І нагадали платникам податку на додану вартість про можливість отримувати за допомогою електронних сервісів ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр).
Зокрема, скориставшись електронним сервісом ДФС платникам ПДВ надається можливість отримати: відомості з Реєстру; витяг з Реєстру; інформацію щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі; інформацію щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Реєстрі, за рахунок сум від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів; інформацію в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ; реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку.
До речі, як пояснили у відділі адміністрування податку на додану вартість Чернігівської ОДПІ, правові основи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість регулюються ст. 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року №569 (далі - Порядок №569).
Електронний рахунок відкривається платнику податку Державною казначейською службою автоматично на безоплатній основі.
Платникам податку - суб’єктам спеціального режиму оподаткування додатково Казначейством автоматично на безоплатній основі відкриваються: електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених п. 209.19 ст. 209 Кодексу; електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених п. 209.19 ст. 209 Кодексу; електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної п. 209.19 ст. 209 Кодексу.
Платникам податку - сільськогосподарським підприємствам, які відповідають п. 209.18 ст. 209 Кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.
Згідно з п. 6 Порядку №569 Державна казначейська служба відповідно до вимог ст. 69 Кодексу надсилає Державній фіскальній службі повідомлення про відкриття електронного рахунка/додаткового електронного рахунка у день його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.
У випадку повторної реєстрації особи платником податку відповідно до п. 8 Порядку №569 такому платнику відкривається новий електронний рахунок.
Додатково повідомляємо, що ознайомитися з діючими електронними сервісами для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ та завантажити відповідні форми запитів можна на офіційному веб - порталі відомства (sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність».
|