На черговій зустрічі з представниками бізнесу та громадськості начальник відділу обслуговування платників Рубіжанської ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області Антоніна Куценко розповіла про електронні сервіси, які розміщені на офіційному веб – порталі ДФС України та якими платники податків мають можливість скористатися.
„Одним із спільних кроків на шляху порозуміння між фіскальною службою та платниками податків є впровадження електронного документообігу.
Впровадження сучасних інформаційних технологій дозволяє зберегти дорогоцінний час для бізнесу шляхом уникнення черг в податкових інспекціях та заощадити кошти на придбання бланків і паперу. Адже сьогодні ідеться не лише про можливість подання звітності в електронному вигляді. Розуміючи можливість оптимізації цього процесу для платників податків, Державна фіскальна служба України запровадила цілу низку безкоштовних сервісів для платників податків, скориставшись якими можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію не виходячи з офісу чи дому.
Зокрема, за допомогою сервісів, можна перевірити у відкритих для загального користування податкових джерелах (базах даних) інформацію (зокрема, з питань оподаткування) відносно будь-якого платника податків, необхідну для укладання господарських відносин з потенційними бізнес-партнерами, та попереджати встановлення ділових зв’язків із нечесними суб’єктами – зазначила на початку зустрічі посадовець.
Особливу увагу присутніх було акцентовано на загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі Державної фіскальної служби України - ЗІР.
Олександра Володимирівна проінформувала, що ЗІР – це веб-ресурс Інформаційно – довідкового департаменту Державної фіскальної служби України, який створено у рамках Електронного Уряду з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій. Робота ЗІР направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.
Інформаційне наповнення ЗІР здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.
У розділах ЗІР: „Запитання – відповіді з Бази знань”, „Нормативні та інформаційні документи” та „Єдиний реєстр ІПК та письмові звернення” інформація систематизована по тематиках:
- оподаткування;
- державна митна справа;
- єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- електронний цифровий підпис.
Крім того, Олександра Дуда детально розповіла, як працює кожен із таких розділів: „Запитання – відповіді з Бази знань”, „Нормативні та інформаційні документи”, „Єдиний реєстр ІПК та письмові звернення”, „Інформація з питань митної справи”, „Актуальні запитання”, „Останні зміни в законодавстві”, „Необхідно знати”, „Ставки податків та зборів”, „Контакт-центр ДФС”, „Сервіс „Пульс”, „Інтерактивна мапа”, „Електронний цифровий підпис”.
Наголосила, що функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.
ІДД ДФС продовжує роботу щодо розширення можливостей та підтримки ресурсу в актуальному стані. Для надання пропозицій та зауважень з питань технічної роботи ресурсу пропонується використати „Форму зворотного зв’язку.
На завершення зустрічі Антоніна Куценко зазначила, що це ще не весь перелік електронних сервісів для платників податків, робота над їх удосконаленням та впровадженням триває. Кількість електронних сервісів, запроваджених ДФС України та розміщених на офіційному веб-порталі ДФС постійно збільшується і наразі їх налічується більше 40.
Водночас, на сьогодні усі впроваджені електронні сервіси дозволяють платнику вести бізнес у межах правового поля, не відвідуючи податкові інспекції.
|