В Рубіжанський ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо актуальних змін в оподаткуванні ПДВ, сервісів ДФС України, порядку подання звітності в електронному вигляді відповідала начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Маргарита Сіроштан. Декотрі з них пропонуємо вашій увазі.
Яка сума податкових зобов’язань з ПДВ підлягає сплаті до бюджету при поданні платником податку уточнюючого розрахунку у вигляді додатку до податкової декларації з ПДВ за звітний період з позитивним значенням, якщо в такій декларації задеклароване від’ємне значення?
Якщо в податковій декларації з ПДВ за звітний період задекларовано від’ємне значення, то при поданні платником податку уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у вигляді додатку до такої декларації з позитивним значенням, платник податку повинен з поточного рахунка до відповідного бюджету сплатити суму податкових зобов’язань, задекларованих в уточнюючому розрахунку, а також суму нарахованих таким платником штрафу і пені.
Чи має право покупець сформувати податковий кредит на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, який складається для виправлення помилки у такій податковій накладній?
Сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, в обов’язкових реквізитах заголовної частини якої допущено помилки і які виправлено шляхом складання розрахунку коригування, може бути включена до складу податкового кредиту після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН, але не пізніше 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.
Чи передбачена ПКУ відповідальність за арифметичну або методологічну помилку в податковій декларації, яка не призвела до заниження суми податкових зобов’язань чи завищення від’ємного значення?
Податковим кодексом України не передбачено визначення арифметичної або методологічної помилки, та відповідальності за дані помилки.
За яких умов платнику податків скасовуються нараховані штрафні санкції?
Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», внесено ряд змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ.
Зокрема, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено пунктом 35, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.
З урахуванням пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону вказаний Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування, тобто з 01.09.2015 р., крім положень пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону, відповідно до якого Кабінет Міністрів України повинен у тримісячний строк із 13.08.2015 р. (з дня, наступного за днем опублікування Закону):
- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом;
- забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом.
|