Днями в Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області відбулася зустріч в.о. начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Андрієм Забровським. Розпочинаючи зустріч посадовець зазначив, що одним із першочергових завдань Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області є робота з суб’єктами господарювання – «мінімізаторами», які виплачують найманим працівникам заробітну плату менше встановленого законодавством розміру. Від рівня заробітної плати найманих працівників залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. Не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками та виплата зарплат в «конвертах» є порушенням законодавства про працю.
«Виплата заробітної плати в «конверті», коли мінімальний розмір заробітної плати виплачується офіційно, а решта коштів за принципом «тіньової бухгалтерії» призводить до значних втрат надходжень до бюджету, а це в свою чергу до відсутності фінансування важливих соціальних сфер. А головне найбільше втрачає наймана особа, а це розмір майбутньої пенсії, розмір виплат лікарняних, відпускних, індексації заробітної плати, доплату за роботу в нічний час, за надурочні роботи і роботу у святкові дні, вихідну допомогу та допомогу по безробіттю у разі звільнення працівника.
Начальник податкової інспекції зазначив, якщо фізична особа, яка зареєстрована у Державному реєстрі чи в окремому реєстрі Державного реєстру, може отримати відомості про себе, наявні у Державному реєстрі, а саме про суми виплачених доходів та утриманих податків/джерела виплачених доходів та утриманих податків, у тому числі заробітну плату, за зазначений нею у заяві період.
Звернув увагу, що для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за своїм місцем проживання, або за місцем отримання доходів, подає документ, що посвідчує особу, та заяву (додаток 13 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2013 р. за № 2211/24743 (далі - Положення)). Уповноважена особа додає до заяви довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів / доходи (після пред’явлення повертається) та її копію, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.
Контролюючий орган протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості з Державного реєстру за встановленими Положенням формами.
Начальник податкової інспекції повідомила, що для отримання довідки про доходи слід звертатися в Центри обслуговування платників податків за місцем проживання, чи місцем отримання доходів, які працюють за наступним графіком:
Понеділок – четвер – з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
П’ятниця – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.
Субота – з 9.год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
Неділя – вихідний.
Обідня перерва – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
Крім того розповіла, що відповідно до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску.
Роботодавцю у випадку недонарахування до мінімального розміру єдиного внеску надано змогу донарахувати такі суми в наступних звітних періодах. Зокрема, відображаються такі донарахування у звітності з єдиного внеску в додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 11.04.2016 р. № 441 (таблиця 1) в рядках 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3 та 4.1.8. При цьому обов’язково зазначається зміст помилки, вказується період, в якому виявлено помилку, та вид виплати, на яку своєчасно не нарахована єдиний внесок.
|