На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала в.о начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Ірина Скороход.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, які цікавили платників податків.
В яких випадках громадяни зобов'язані подавати у 2016 році Податкову декларацію про майновий стан і доходи?
Громадяни зобов’язані подати річну Податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2015 року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але не є звільненими від оподаткування, зокрема це:
• спадщина (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
• доходи від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу (обміну) власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;
• доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2015 році перевищує 1710 грн;
• доходи, отримані від двох або більше податкових агентів одночасно і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2015 рік перевищила 146 160 грн (1218 грн х 120);
• іноземні доходи;
• нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2015 році перевищувала 1710 грн;
• дохід, отриманий як додаткове благо, якщо cума нарахованого або виплаченого доходу за 2015 рік більше ніж 609 грн.;
• інші доходи, з яких не сплачено ПДФО.
Де можна ознайомитись з формою декларації про майновий стан і доходи, яку необхідно подати в 2016 році про доходи, отримані у 2015 році?
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 02.10.2015 року №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи». Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua).
Крім того, на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби функціонує спеціальний банер «Декларування доходів громадян 2016», у якому, крім інструктивних та інформаційних матеріалів, розміщені зразок Декларації про майновий стан і доходи та детальна Інструкція щодо заповнення Декларації та додатків до неї.
Отримати більш детальну інформацію з питань декларування доходів можна в Центрах обслуговування платників при податкових інспекціях за місцем проживання: м. Рубіжне, вул. Менделєєва,14б та м.Кремінна, вул.Октябрьська10а
Коли настає граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи у зв’язку із застосуванням права на податкову знижку та який термін повернення податку на доходи фізичних осіб платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?
Підстави для нарахування податкової знижки відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, а сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
Чи звільняється фізична особа-підприємець – платник єдиного податку від сплати єдиного внеску на час відпустки та за період хвороби?
Ні, не звільняється. Фізичні особи – підприємці на спрощеній системі оподаткування першої чи другої групи, на час відпустки, а також за період хвороби залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, та мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.
Чи має право фізична особа - платник ПДВ, що здійснює придбання, спорудження, будівництво нерухомого або рухомого майна, на формування податкового кредиту з ПДВ?
Враховуючи те, що суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа-підприємець не може бути власником нерухомого або рухомого майна, а придбання, спорудження, будівництво такого майна суб’єктом підприємницької діяльності - фізичною особою - підприємцем, який зареєстрований платником ПДВ, може здійснюватись ним виключно як фізичною особою, то право на податковий кредит за операцією з придбання, спорудження, будівництва зазначеного майна не виника.
Чи повинні громадяни подавати податкову декларацію з плати за землю?
Фізичні особи (громадяни), які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності оформлені на фізичну особу (громадянина) не подають до контролюючих органів податкові декларації з плати за землю. Нарахування таким фізичним особам (громадянам) сум земельного податку або орендної плати проводиться контролюючими органами, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року.
Як оподатковується податком на доходи фізичних осіб, військовим збором дохід, отриманий фізичною особою – резидентом від продажу нерухомого майна (земельної ділянки за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) юридичній особі?
Дохід, отриманий платником податку фізичною особою – резидентом від операцій з продажу протягом звітного податкового року об`єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 ст.172 Податкового кодексу (земельної ділянки за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), оподатковується податковим агентом податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором 1,5%.
|