Рубіжанська ОДПІ, нагадує, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.
Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями статті 166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання,— це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку— резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.
Днями в Рубіжанському міському центрі зайнятості відбувся семінар з представниками кадрових служб підприємств та бухгалтерами підприємств та підприємцями
На семінарі були розглянуті наступні теми:: «Результати роботи Рубіжанського МЦЗ за 2016 рік, забезпечення повного комплексу послуг роботодавцям, легалізація зайнятості Фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Олена Мальцева. доповіла про стан ринку праці м. Рубіжне, про професійний склад безробітних, про участь роботодавців в реалізації Державної політики зайнятості. Також було зазначено про зміни форми звітності № 3-ПН та порядку її подання. Спеціаліст Луганської філії Фонду соціального захисту інвалідів Марина Лиманська докладно розповіла про обов’язки роботодавців та подання звітності ФСЗІ.
Представники Рубіжанської ОДПІ в свою чергу ознайомили учасників з результатами роботи Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області за 2016 рік .
Завідувач сектору організації роботи Рубіжанської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС Ірина Гречанікова нагадала присутнім , що відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено з 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати - 3200 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний внесок.
Роботодавець зобов’язаний:
- оформити працівника на роботі у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції;
- забезпечити достовірний облік виконаної працівником роботи;
- виплачувати заробітну плату працівникам регулярно не рідше двох разів на місяць.
Легалізація заробітної плати сьогодні актуальна з двох причин:
- збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, у т.ч. до Пенсійного фонду України;
- соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.
На сьогодні мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 15 років.
Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з 1 січня 2017 року сплачена сума ЄСВ повинна бути не менше ніж 704 грн. (3200 грн. (мінімальна зарплата) х 22% (розмір ЄСВ)).
Якщо працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує із його зарплати ЄСВ, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника, у зв’язку з чим розмір пенсії буде меншим.
Кожен найманий працівник має можливість контролювати нарахування йому заробітної плати зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України та щомісячно перевіряти з якої заробітної плати сплачено ЄВ, яку тривалість страхового стажу йому зараховано. Таку інформацію він може отримати і безпосередньо в органах Пенсійного фонду України.
Фахівець акцентувала:” Слід пам’ятати, що повна виплата заробітної плати та сплата єдиного внеску - обов’язок кожного працедавця щодо забезпечення соціального захисту своїх працівників.”
Також Ірина Гречанікова повідомила про те, що у 2017 році суттєво посилилася відповідальність за порушення законодавства про працю:
- у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
- за недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачені фінансові санкції у розмірі 32 0000 гривень.
Завідувач сектору також розповіла про особливості „Деклараційної кампанії – 2017”
В ході заходу присутнім надано друковані пам’ятки про зміни в законодавстві з оплати праці та деклараційної кампанії – 2017 та відповідальність за порушення законодавства про працю.
Наприкінці заходу представники бізнесу зобов’язались дотримуватись вимог законодавства про працю.
|