В Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області роз’яснили, що відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Тобто, податковий кредит звітного періоду формується платником податку з сум податку на додану вартість, нарахованих (сплачених) при придбанні товарів/послуг незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).
При цьому всі обсяги придбаних товарів/послуг відображаються в розділі ІІ податкової декларації з податку на додану вартість (далі – Декларація), форма та порядок заповнення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року № 21 (далі – Порядок № 21), а саме:
в рядку 10.1 - якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 20%;
в рядку 10.2 - якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 7%;
в рядку 10.3 - якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 0% та/або без податку на додану вартість.
При цьому, Порядком № 21 не передбачено відображення (перенесення) показників рядка 10.3 в додатках до Декларації.
Операції з ввезення товарів на митну територію України відображаються в рядку 11 Декларації.
Разом з тим, так як формою Декларації не передбачено відображення обсягів придбання товарів, послуг, необоротних активів, що ввезені на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування, то такі операції в Декларації не відображаються.
|