В Кремінському відділенні Рубіжанської ОДПІ довели до відома платників Лист ДФС за №2533/7/99-99-19-03-01-17 від 27.01.2016, яким визначено, що суб'єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, визначають за кожним видом операцій як суми податкових зобов’язань, так і податкового кредиту звітного (податкового) періоду.
При цьому, у разі, якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється, виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів (підпункт «а» підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 Кодексу). Такий розрахунок питомої ваги передбачається здійснюватися в додатку 9 до податкової декларації з ПДВ, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування (0121-0123)/ діяльності в межах пункту 209.18 статті 209 ПКУ (0130).
Доводимо відповідь на актуальне питання ,на яке відповідала головний державний ревізор - інспектор відділу контролю за декларуванням ПДВ Надія Мухіна
Питання –відповідь.
В який термін сільськогосподарським підприємствам слід зараховувати кошти на електронний рахунок?
З 1 січня поточного року для сільськогосподарських товаровиробників змінився порядок розрахунку з бюджетом. Такі платники мають вести окремий облік в залежності від вирощуваної продукції. Для забезпечення проведення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування Казначейством відкрито додаткові електронні рахунки:
3754 – для здійснення операцій із зерновими і технічними культурами, 85 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, а 15 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;
3755 – для здійснення операцій з продукцією тваринництва, 20 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, а 80 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;
3753 – для здійснення операцій з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами, 50 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, 50 відс. – на спеціальні рахунки таких платників.
Платники задля права виписки податкової накладної повинні мати належну суму ПДВ на відповідному електронному рахунку.
Подальше перерахування сум ПДВ з електронних рахунків платників до державного бюджету на поточні рахунки платників податків здійснюється Казначейством на підставі реєстрів фіскальної служби, сформованих на підставі даних податкових декларації з ПДВ, в яких відображаються операції в межах спеціального режиму оподаткування.
|